Pletivo na mieru. Vyrábame tiež bránky a brány EGIDIA na mieru.

Aké pletivo na plot?

Výber správneho typu pletiva je jedným z najdôležitejších rozhodnutí pri stavbe plotu. Treba zohľadniť viaceré faktory, ako funkcia, odolnosť, životnosť, montáž, bezpečnosť, terénne podmienky a pod.


Výber správneho typu pletiva je jedným z najdôležitejších rozhodnutí pri stavbe plotu. Treba zohľadniť viaceré faktory, ako funkcia, odolnosť, životnosť, montáž, bezpečnosť, terénne podmienky a pod. Pletivo je najčastejším druhom oplotenia, hodí sa hlavne na ohradenie veľkých pozemkov, skladov a premyslených zón, kde je treba zabezpečiť veľký pozemok. Jeho cenová dostupnosť je prijateľná, kvalita a životnosť vysoká. Využitie pletiva je v súčasnosti obľúbené aj na ohraničenie záhrad, sadov a rodinných domov.

Drôtené ploty patria medzi najpredávanejšie a najviac používané. Najčastejšie sa používajú na oploteniu pozemkov, záhrad, poľnohospodárskych objektov a všade tam, kde potrebujete ohraničiť svoj priestor a vlastníctvo. Inštalácia je jednoduchá a nenáročná, pletivá sa pripevňujú pomocou šponovacieho drôtu. K dispozícii je typ pozinkovaného a poplastovaného pletiva, tiež zvárané pletivo PVC.

Pozinkované pletivo si aj napriek svojej elasticite udržuje svoj tvar. Skladá sa z pleteného pletiva štvorhranného tvaru a jeho inštalácia je veľmi jednoduchá. Pri poplastovanom sa uvádza životnosť minimálne 20 rokov, plast je chránený UV stabilizátorom, je veľmi odolný a nenáročný na údržbu.

Zvárané pletivo PVC pletivo je systém skladajúci sa zo zváraného, galvanizovaného a plastom pokrytého plotu v roliach. Ideálny je na oplotenie súkromných záhrad a parkov. Jednotlivé typy sa od seba odlišujú veľkosťou ôk a silou drôtu. Závisí od zákazníka, aký spôsob a silu ochrany vyžaduje a na základe toho si zvolí najvhodnejší typ. Správna voľba pletiva je veľmi dôležitou súčasťou jeho budúcej trvácnosti.

Jedným z najobyčajnejších typov je záhradné pletivo. Najčastejšie sú na výber dve povrchové úpravy tohto pletiva, a to pozinkované a poplastované. Obe sa vyznačujú pomerne priaznivou cenou a vysokou odolnosťou. Ich výška sa pohybuje v rozmedzí od 100 do 200 cm.

Poplastované pletivo je vyrobené z vysoko odolných a kvalitných oceľových drôtov, ktoré sú najskôr pozinkované a vzápätí poplastované, čo im zaručuje vysokú odolnosť voči korózii. Drôt, poplastovanie a veľkosť ôk zaručujú maximálnu pevnosť pri zachovaní nízkej ceny a dlhoročnej životnosti. Ľahko odoláva nepriaznivým poveternostným podmienkam, plast je chránený UV stabilizátorom a jeho životnosť je minimálne 20 rokov. Na poplastovanom pletive sa len veľmi ťažko udržujú nečistoty, kvôli jeho hladkému povrchu, a teda si nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Montáž je jednoduchá, jej súčasťou je pripevňovanie pletiva o bežný stĺpik, ktorý je súčasťou oplotenia.

Pozinkovaný typ je obľúbený z toho dôvodu, že si aj napriek elasticite udržuje svoj tvar. Skladá sa z pleteného pletiva štvorhranného tvaru siete, jeho inštalácia je jednoduchá. Tvorí ho tvrdý drôt s jednotlivým vinutím, koncovky drôtov sú zahnuté z oboch strán, čo má výhodu z hľadiska bezpečnosti a využívania.

Ďalším typom sú zvárané pletivá, ktoré sú tvorené silno zinkovanými oceľovými drôtmi. Tie sú naviac pre zvýšenie životnosti potiahnuté PVC, väčšinou zelenej farby. Ideálne sú na oplotenie súkromných záhrad, parkov, ale aj domov, pozemkov a sadov. Každý vodorovný drôt je zvlnený pre odvod vody a zároveň je drôtom napínacím. Okrajové drôty sú zdvojené pre zvýšenie tuhosti oplotenia. Zvárané pletivá sa štandardne vyrábajú vo výškach od 100 cm do 200 cm. Medzi najväčšie výhody zváraných pletív patrí rýchla inštalácia a najvyššia kvalita materiálu, čo zabezpečuje dlhú životnosť a vysokú mieru odolnosti voči povetrenostným podmienkam.

Na oplotenie výbehov, ohrád, chovných staníc a miest s výskytom zvierat sa využívajú chovateľské pletivá. Tie sú používané aj na klietky, voliéry a rôzne chovateľské účely. Slúžia na oplotenie výbehov pre menšiu chovnú zver, na ohrady pre hydinu, na výrobu klietok a voliér. Používajú sa tiež pri ochrane stromčekov a sadeníc. Využiť sa dajú v stavebníctve napríklad ako vystuženie omietok. Pozinkované chovateľské zvárané pletivo sa vyrába v jednotnej výške 100 cm. Na trhu je aj PVC pletivo, ktoré je vhodné a najmä šetrnejšie na ochranu rastlín alebo kmeňov.

Špeciálne tenisové pletivo je systém vyvinutý pre oplotenie tenisových kurtov. Pletivo sa skladá z pleteného drôtu, ktoré si aj napriek svojej elasticite udržuje svoj tvar. Plot je prispôsobený pre záťaž na tenisových kurtoch, ktorý si vyžaduje vysokú mieru odolnosti a nepriepustnosti loptičiek. Výška oplotenia tenisových kurtov býva 300, 350 alebo 400 cm. Aj v našej ponuke nájdete vysoko kvalitné tenisové pletivo, ktoré dokonale spĺňa všetky požiadavky. Veľkosť jedného oka je štandardne 40 mm a sila drôtu sa pohybuje medzi 1,8 mm – 2,7 mm.

Máte otázku? Napíšte nám