Pletivo na mieru. Vyrábame tiež bránky a brány EGIDIA na mieru.

Tieniace siete proti špehovaniu

Ak si potrebujete zaistiť súkromie a ukryť sa pred zvedavými pohľadmi susedov alebo okoloidúcich, nemusíte nutne stavať drahé kamenné či drevené ploty.


Ak si potrebujete zaistiť súkromie a ukryť sa pred zvedavými pohľadmi susedov alebo okoloidúcich, nemusíte nutne stavať drahé kamenné či drevené ploty. Čas, za ktorý narastie živý plot do požadovanej výšky tiež nie je krátky. Rýchlejšou a lacnejšou alternatívou je kúpa tieniacich sietí.

Tieniace siete možno pripevniť už na existujúce ploty a tým vytvoriť potrebné súkromie na vlastnom pozemku. Dajú sa namontovať aj na zábradlie balkóna alebo terasy. Ich inštalácia je veľmi jednoduchá a môžete ju vykonať aj bez pomoci odborníka. Sieť sa upevňuje na konštrukciu oplotenia pomocou viazaných drôtov, elektrikárskou sťahovacou páskou alebo špeciálnymi úchytmi. K ďalším výhodám tieniacich sietí patrí odolnosť voči poveternostným podmienkam a zníženie veternosti na pozemku.

Tieniace siete sú estetické, spríjemnia oddych aj zábavu najmä v letnom období, kedy sa budete môcť opaľovať alebo kúpať v záhradných bazénoch bez toho, aby vás niekto špehoval. Vďaka estetickému vzhľadu, prijateľnej cene a ľahkej aplikácii ich môžete vidieť aj na verejných priestranstvách ako sú športoviská, kúpaliská a tenisové kurty. Nájdeme ich v záhradách, na pergolách a terasách. Slúžia na tienenie skleníkov a fóliovníkov alebo ako ochranná sieť proti vtáctvu. Zamedzujú prerastaniu zelene na susedné pozemky a zároveň poskytujú rastlinám a domácim zvieratám tieň. Využívajú sa aj pri oplotení firemných priestorov, v stavebníctve a v poľnohospodárstve.

Tieniace siete sa vyrábajú z kvalitného materiálu HDPE, ktorý je zdravotne neškodný, odolný voči UV žiareniu a zaručuje dlhú životnosť. Materiál na výrobu siete je navyše odolný voči vlhkosti a plesniam. Siete bývajú dostupné v rôznych veľkostiach a typoch transparentnosti, ktorá sa udáva v %. Uvedený údaj informuje o tom, koľko úplet prepustí svetla. Treba počítať s tým, že ani 95% pletenie nie je úplne nepriehľadné.

Na rozdiel od trstiny, ktorá sa používa na rovnaký účel ponúka sieť dlhú životnosť. Okrem toho je trstina častým terčom útokov domácich miláčikov najmä psov, ktorí si jej ničením krátia dlhú chvíľu.

V našej ponuke nájdete tieniace siete s transparentnosťou 80%, 90% a 95%. Sú to kvalitné tieniace siete, ktoré zaručia súkromie dvora alebo záhrady. Slúžia ako clona proti slnečným lúčom, vetru a prachu. Dajú sa esteticky doladiť s okolitým prostredím a vďaka kvalitnému materiálu dlho vydržia. Nenechajte sa špehovať a dajte otravným zvedavcom červenú. Tieniace siete sú synonymom pre lacnú a účinnú ochranu vlastného súkromia.

Radi Vám poradíme pri Vašom rozhodovaní

Kontaktujte nás alebo si môžete spraviť kalkuláciu, ktorú nám odošlete a my vám upresníme cenu.
Máte otázku? Napíšte nám