Pletivo na mieru. Vyrábame tiež bránky a brány EGIDIA na mieru.

Oplotenie záhrady pletivom

Každý z nás si chce chrániť svoj majetok a súkromie. Kto by už len chcel, aby mu cudzí ľudia vstupovali na jeho vlastníctvo? Bežnou, a zároveň neželanou návštevou býva často aj zver.


Každý z nás si chce chrániť svoj majetok a súkromie. Kto by už len chcel, aby mu cudzí ľudia vstupovali na jeho vlastníctvo? Bežnou, a zároveň neželanou návštevou býva často aj zver. Tá dokáže na dopestovanej úrode vykonať poriadne škody. Práve preto patrí oplotenie k takmer bežnej výbave záhrad, sadov, pozemkov, rodinných domov, využitie má aj v poľnohospodárstve, lesníctve, stavebníctve, pri oplotení športovísk, priemyselných objektov a parkov. 

Najpoužívanejšími typmi pletiva sú poplastované a pozinkované. Vyznačujú sa priaznivou cenou a vysokou odolnosťou. Ich výška sa pohybuje v rozmedzí od 100 do 200 cm. Poplastované pletivo je vyrobené z kvalitných oceľových drôtov, ktoré sú najskôr pozinkované a následne poplastované, čo zaručuje veľmi vysokú odolnosť voči korózii.

Drôt, poplastovanie a veľkosť ôk zaručujú maximálnu pevnosť pri zachovaní nízkej ceny a dlhoročnej životnosti. Ľahko odoláva nepriaznivým poveternostným podmienkam, plast je chránený UV stabilizátorom a jeho životnosť je minimálne 20 rokov. Na hladkom povrchu poplastovaného pletiva sa len veľmi ťažko udržujú nečistoty, a teda nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Montáž je jednoduchá, pletivo je dodávané spolu s bežným stĺpikom pre jednoduchú inštaláciu. Štandardná farba pletiva je jedľová zeleň.

Pozinkovaný typ je známy tým, že si aj napriek elasticite udržuje svoj tvar. Skladá sa z pleteného pletiva štvorhranného tvaru siete, jeho inštalácia je jednoduchá a zároveň efektívna. Tvorí ho tvrdý drôt s jednotlivým vinutím, koncovky drôtov sú zahnuté z oboch strán, čo do veľkej miery znižuje prípadné riziko úrazu alebo natrhnutie odevov.

Pozinkované pletivo sa dodáva s bežným pozinkovaným stĺpikom, ktorého jadro tvorí oceľ. Odolnosť ocele voči rozťahovaniu je 320 až 510 N/mm2 v súlade s DIN 2394. Okrúhle stĺpy s priemerom 38 mm sú vybavené klobúčikom s priechodkou, stĺpy s priemerom 48 mm sú vybavené klobúčikom bez priechodky. Dostupné sú tiež okrúhle stĺpy s priemerom 60 a 76 mm od výšky 3750 mm vybavené plastovým klobúčikom. Využitie tohto typu pletiva je vhodné na profesionálne oplotenie záhrad, dvorcov, ihrísk a športovísk, tenisových kurtov, tovární a dielní. Štandardná farba je pozink.

Výber správneho typu pletiva závisí od miesta, kde bude plot umiestnený a od jeho funkcie, ktorú by mal spĺňať. S tým priamo súvisí veľkosť ôk a sila drôtov. Veľkosť jedného oka sa pohybuje v rozmeroch 50 mm a 60 mm. Sila drôtu, jeho odolnosť, závisí od hrúbky. V prípade poplastovaného typu pletiva sú v našej ponuke k dispozícii hrúbky 2,4 mm - LIGHT, FAMILY; 2,5 mm - STANDARD ; 2,7mm - STRONG a 3,00mm - SECURITY. Pozinkované pletivo má veľkosť oka 50 mm a hrúbku drôtu 2,00 mm - STANDARD a 60 mm veľkosť, hrúbka 2,00 mm - FAMILY.

Máte otázku? Napíšte nám