Pletivo na mieru. Vyrábame tiež bránky a brány EGIDIA na mieru.

Aký typ pletiva do lesa?

Najvhodnejším typom na oplotenie lesných plôch je uzlové pletivo vyrábané zo zinkového drôtu. Oká, ktoré sa zväčšujú smerom hore, slúžia ako zábrana pred malou aj vysokou zverou.


Pletivá do prostredia lesa musia byť vyrobené z kvalitného materiálu, aby odolali nielen zvieratám, ale aj extrémnym klimatickým podmienkam, ktoré sú bežné pre vyššiu nadmorskú výšku. Ich montáž nie je náročná. Pletivo musí byť možné premiestniť bez následného poškodenia a malo by spoľahlivo kopírovať terén. Takéto pletivá sa používajú nielen na oplotenie lesných plôch, ale aj pasienkov, poľnohospodárskych objektov a udržujú zver v dostatočnej vzdialenosti od diaľnic.

Poznáme rôzne druhy lesníckeho pletiva, ktoré používame v závislosti od geografickej polohy a živočíšneho druhu. Pre nižšie geografické polohy a pre ochranu pred menšou zverou ako zajac, bažant, králik či pes postačí pletivo nižšej výšky a pevnosti, s ktorou sa však spája aj nižšia životnosť. Vodorovné aj zvislé drôty majú priemer 1,8 mm a vrchný a spodný vodorovný drôt 2,5 mm. Uzlové spoje majú spravidla o dva až trikrát dlhšiu životnosť ako zvárané, pretože pri zváraní sa v spoji poškodí zinková povrchová úprava.

Pevnosť aj životnosť drôtu sa zvyšuje jeho priemerom a kvalitou. Najpoužívanejšie lesné pletivo sa vyrába zo zinkového drôtu priemeru od 1,8 do 2,5 mm a jeho vrchný a spodný vodorovný drôt dosahujú priemer od 2,5 do 2,8 mm. Výška sa pohybuje od 115 cm do 200 cm, vodorovné rady bývajú od seba vzdialené 5 cm, zvislé 15 cm. Životnosť sa odhaduje na 15 – 20 rokov. Používa sa aj na oplotenie sadov a rozsiahlych záhrad, je vhodné do oblastí so zvýšenými snehovými zrážkami a na oplotenie listnatých stromov ako sú duby alebo buky. Ak máte záujem o obstaranie takéhoto pletiva, ponuku rôznych výšok nájdete tu.

Medzi najsilnejšie uzlové pletivá, ktoré sa hodia aj na stavbu obor patrí pletivo s priemerom drôtu 2,5 mm, pričom vrchný a spodný drôt má priemer 3,15 mm. Vzdialenosť vodorovných drôtov je 5 cm, zvislých 15 cm. Tento druh pletiva je vhodný aj ako oplotenie výbehu pštrosov, pre chovy danielov, jeleňov, muflónov a pod. Najvyššiu pevnosť dosahuje štvorhranné pletené pletivo z extra silných drôtov, ktoré sa používa pri chove vysokej zveri, divokých prasiat a je vhodné aj pri chove exotických zvierat v ZOO. Jeho výška je 200 cm, veľkosť oka 12 x 12 cm, drôt dosahuje priemer 4 mm a jeho životnosť sa odhaduje na 30 až 60 rokov.

Radi Vám poradíme pri Vašom rozhodovaní

Kontaktujte nás alebo si môžete spraviť kalkuláciu, ktorú nám odošlete a my vám upresníme cenu.

Máte otázku? Napíšte nám