Pletivo na mieru. Vyrábame tiež bránky a brány EGIDIA na mieru.

Ako správne zavesiť tieniacu sieť?

Tieniace siete sú obľúbené u ľudí, ktorí si chcú na pozemku zabezpečiť dostatok súkromia a ochrániť sa pred zvedavými pohľadmi susedov alebo okoloidúcich.


Tieniace siete sú obľúbené u ľudí, ktorí si chcú na pozemku zabezpečiť dostatok súkromia a ochrániť sa pred zvedavými pohľadmi susedov alebo okoloidúcich. Sú lacnejšou alternatívou ako výstavba kamenného či dreveného plota, pretože sa dajú pripevniť už na existujúce pletivo. Tieniace siete sa vyznačujú pevnosťou a odolnosťou proti UV žiareniu. Využívajú sa ako ochranné siete na ploty, zábradlia balkónov a terás. Chránia pred prachom, vetrom, poskytujú ochranu a tieň pre rastliny, ale slúžia aj ako zábrana prerastania porastu na susedný pozemok. Vďaka svojim pozitívnym vlastnostiam si našli stále miesto v záhradách, športoviskách, kúpaliskách alebo v stavebníctve.

Ich inštalácia je jednoduchá a zvládnuť by ju mal každý aj bez pomoci odborníka. Ak pri upevňovaní siete pomáha ďalší človek, je montáž ešte ľahšia. Spôsobov ako prichytiť tieniacu sieť na konštrukciu plota je hneď niekoľko. Na trhu nájdeme rôzne drôty, šnúry, sponky, úchyty a klipsne na uchytenie sietí a pletív. Dôležité je pevné uchytenie na hornej i dolnej strane, prípadne v strede, aby odolala aj silným náporom vetra a neroztrhla sa.

V prípade upevňovania drôtom alebo šnúrou nastriháme kusy dlhé približne 5 až 6cm. Ďalšou možnosťou je použitie plastových elektrikárskych sťahovacích pások, ktoré sa používajú na zväzovanie káblov. Sieť dostatočne napneme a za pomoci druhého človeka priložíme k plotu. Najskôr zaisťujeme sieť v hornej časti približne každých 30 - 50cm a na stĺpikoch. Následne prichytíme dolnú stranu a pre lepšie zaistenie, môžeme pripevniť sieť aj v strede, stačí vo vzdialenostiach 1m. Dbáme na to, aby bola sieť dostatočne napnutá, inak sa môže stať, že sa časom vyťahá pôsobením poveternostných vplyvov.

Ľudia sú vynachádzaví a v praxi používajú aj iné spôsoby, ako napr. prepletenie alebo prišitie siete k plotu pomocou špagátov alebo rybárskeho lanka a veľkej ihly. Na vrchnej aj spodnej strane sa používa šikmý steh, v strede rovný v odstupe 30 – 50cm. Všeobecne platí, že úchyty určené špeciálne na upevnenie tieniacich sietí, ohybné drôty a sťahovacie pásky sa osvedčujú lepšie ako šnúry a špagáty, pretože dlhšie vydržia.

V prípade, ak máte záujem o kúpu tieniacich sietí, v našej ponuke nájdete kvalitné produkty s rôznou hustotou úpletu.

Radi Vám poradíme pri Vašom rozhodovaní

Kontaktujte nás alebo si môžete spraviť kalkuláciu, ktorú nám odošlete a my vám upresníme cenu.
Máte otázku? Napíšte nám