Pletivo na mieru. Vyrábame tiež bránky a brány EGIDIA na mieru.

Záhradné brány

Záhradné brány sú vhodné ako vstup do záhrady alebo ako prechod k pozemku. Svojou kvalitou a prevedením esteticky dopĺňajú všetky druhy oplotenia.


Záhradné brány sú vhodné ako vstup do záhrady alebo ako prechod k pozemku. Svojou kvalitou a prevedením esteticky dopĺňajú všetky druhy oplotenia. Ľahko sa montujú a spájajú s oplotením, dá sa využiť manuálne alebo automatické ovládanie. Bránky sú pevné a kvalitne chránené pred vonkajším prostredím a poveternostnými vplyvmi.

Podľa veľkosti sa rozlišujú jednokrídlové a vjazdové dvojkrídlové brány. Výška bránok je od 100 cm do 200 cm, no v mnohých prípadoch sa dá dohodnúť na presných rozmeroch, prípadne splenení iných požiadaviek. Štandardne sú vypletané pletivom, konštrukcia je opatrená antikoróznym podkladom a následne poplastovaná. Bránky sú obyčajne vybavené kovaním, kľučkou a vložkou.

Jednokrídlové bránky majú rôzne využitie. Môžno ich využiť ako vstup do záhrady, na pozemok, vďaka zámku je zabezpečená vyššia forma bezpečnosti a súkromia. Ich šírka sa pohybuje v rozmedzí od 1 – 1,2 m, čo umožňuje aj vstup napr. so stavebným materiálom, či iným nákladom. Štandardne sú k dispozícii s výplňami zo splietaných pletív, na objednávku je možné použiť aj iný spôsob výplne. Bránky bývajú obyčajne vyrábené z oceľových rúrok a dvoch stĺpikov. Takto zostavené sú vhodné na univerzálne použitie, špeciálny systém nastaviteľných pántov a zámkov umožňuje otvárať brány rovnako dovnútra, ako i smerom von. Súčasťou bránky býva aj zámok s vložkou.

Dvojkrídlové bránky s univerzálnym vzorom výplne sa dokonale zosúladia so všetkými typmi oplotení. Svoje uplatnenie nájdu všade tam, kde sa jednokrídlové bránky zdajú malými, napr. v prípade vjazdu autom na pozemok, záhradu a pod. Rám brány býva vyrobený z oceľových profilov so štvorcovým prierezom, zvyčajne vo veľkosti 40 x 40 mm. Systém nastaviteľných pántov dovoľuje prispôsobiť otváranie brány potrebám zákazníka, a to buď smerom dnu alebo smerom von. Stĺpy so štvorcovým profilom sú vybavené krytkou, súčasťou bránky obyčajne býva aj zámok s vložkou. Šírka sa štandardne pohybuje v rozpätí od 3 – 4 m.

V porovnaním s drevom alebo betónom pôsobí oplotenie z oceľového pletiva ľahkým dojmom, opticky zväčšuje záhradu a vďaka množstvu vzorov ju je možné prispôsobiť takmer ku každému prostrediu. Nielen estetická stránka je pri stavbe oplotenia dôležitá. Oplotenie z ocele je spoľahlivé, predstavuje pevnú a ťažko zdolateľnú konštrukciu s dlhoročnou výdržou. Tento materiál je navyše veľmi dobre chránený proti korózii buď žiarovým pozinkovaním alebo poplastovaním.

Pod pojmom systém oplotenia rozumieme brány, bránky, stĺpiky, doplnky k montáži a iné segmenty, ktoré dokopy tvoria súčasť nevyhnutnej výbavy k funkčnému a hlavne efektívnemu oploteniu pozemku. V prípade, že si zakúpite kompletný systém, získate kompaktný vzhľad celej zostavy oplotenia. Máte istotu, že montáž bude pre vás hračkou.

Záhradné brány sa delia do dvoch skupín. Na tie, ktoré sa otvárajú mechanicky (ručne) a také, ktoré sa otvárajú automaticky. Bránu si tiež môžte vybrať posuvnú (samonosnú alebo koľajnicovú), otočnú alebo krídlovú. Posuvná brána má výhodu, že oproti krídlovej výrazne šetrí miesto, no to sa nedá povedať o peňaženke, nakoľko jej réžia je finančne náročnejšia ako napr. klasická krídlová brána. Sú však miesta, kde sa posuvná takmer žiada, napr. na pozemkoch s veľmi širokým vjazdom alebo na pozemkoch so svahom. Závisí na zákazníkovi a jeho potrebe, aký typ brány si zvolí.

Veľkou výhodou ručne otváraných bránok oproti tým s automatickým pohonom je to, že sa minimalizuje riziko ich dočasného znefunkčnenia. Dôvodov môže byť niekoľko – napríklad výpadok elektrického prúdu, chyba v mechanizme, opotrebovanie automatického zariadenia a jeho znefunkčnenie. Krídlový typ je aj jednoduchší na údržbu a montáž, zvládne ju nejeden zručnejší majster. Je vyrábaná z odolných materiálov, ktoré sa vyznačujú odolnosťou a výdržou. Aj v našej ponuke nájdete široký výber záhradných brán a bránok spolu s veľkým príslušenstvom na ich montáž a na výstavbu kompletného oplotenia.

Máte otázku? Napíšte nám