Pletivo na mieru. Vyrábame tiež bránky a brány EGIDIA na mieru.

Aký plot si vybrať?

Plot by mal byť symbolom ochrany, vyššej bezpečnosti a súkromia. Na trhu je veľké množstvo druhov a typov, ktoré sa primárne rozlišujú podľa spôsobu využívania a ich funkcie, sekundárne na základe pevnosti a odolnosti.


Plot by mal byť symbolom ochrany, vyššej bezpečnosti a súkromia. Na trhu je veľké množstvo druhov a typov, ktoré sa primárne rozlišujú podľa spôsobu využívania a ich funkcie, sekundárne na základe pevnosti a odolnosti. V prípade, že od plota očakávate ochranu záhrady, sadu alebo domu, či pozemku, výborne poslúžia typy záhradných pletív, ktoré sa vyznačujú dlhou životnosťou, pevnosťou, efektívnosťou a jednoduchou montážou.

Ak je vašou prioritou súkromie a jeho ochrana, prípadne znižovanie veternosti na pozemku, veľmi efektívne a cenovo priaznivé sú tzv. tieniace siete. Majú široké spektrum využitia, a to hlavne v záhradníctve, na plotoch, pergolách, športoviskách, v stavebníctve. Tieniaca sieť je vyrobená z kvalitného materiálu HDPE, odolného proti UV žiareniu a zaručujúceho dlhoročnú stálosť. Vyrábajú sa rôzne typy s odlišnou transparentnosťou, priepustnosťou svetla – 80%, 90% a 95%. Oproti trstine, ktorá sa používa na rovnaký účel, ponúka sieť vyššiu životnosť a odolnosť. Inštaluje sa už na existujúci plot, montáž je veľmi jednoduchá.

Pre chovateľov sú určené špeciálne chovateľské pletivá, ktoré sa primárne používajú na klietky, výbehy a rôzne chovateľské účely. Slúžia na oplotenie výbehov pre menšiu chovnú zver, na ohrady pre hydinu, na výrobu klietok a voliér. Používajú sa tiež pri ochrane stromčekov a sadeníc. Využiť sa dajú v stavebníctve, napríklad ako vystuženie omietok.
Pre milovníkov záhradných dekorácii sú určené tzv. záhradné pletivá, ktoré sú splietané z pozinkovaných oceľových drôtov potiahnutých PVC, v hornej časti zakončené do oblúkov. Smer pletenia drôtu je striedavo opačný, čo sieti dodáva dostatočnú stabilitu. Ľahko sa inštaluje okolo kvetinového záhonu akéhokoľvek tvaru. Tieto typy sú vhodné aj na oplotenie ciest v parkoch.

V prípade vyššej formy ochrany a bezpečnosti možno hovoriť o panelových a priemyselných plotoch. Panelové ploty sa ideálne hodia pre oplotenie priemyselných zón, firiem, ale aj ako pevný a dekoratívny plot k rodinnému domu. Plotový panel je vyrobený zo zváraných oceľových drôtov. Existujú panely 2D a 3D, pevnostné dielce 3D sú pre zvýšenie pevnosti priestorovo tvarované. Priemyslené ploty majú neoceniteľné vlastnosti, ako pevnosť, stabilita, trvanlivosť a nenáročnosť. Priemyselný plot, vďaka čistému vzhľadu nenarušuje ráz budovy a okolia. Jednoduchá upevňovacia technika umožňuje rýchlu montáž bez veľkých nákladov.

Ak potrebujete oplotiť pozemok, budovu, komplex, objekt iba dočasne, najlepším a najefektívnejším spôsobom je mobilné oplotenie, ktoré sa nachádza aj v našej ponuke. Výhodou je rýchla montáž a demontáž, všestrannosť využitia a jednoduchá obsluha. Jednotlivé plotové dielce mobilného oplotenia je možné spájať pomocou zaisťovacích svoriek ako v horizontálnej, tak aj vo vertikálnej rovine, čo je veľmi dôležité pri použití mobilného oplotenia v zložitých terénnych podmienkach a pri neštandardných riešeniach.

Máte otázku? Napíšte nám