Naša firma vykonáva odbornú motáž všetkých druhov oplotenia. Na základe potrebných podkladov Vám vypracujeme cenovú kalkuláciu.
Pomocou kolíkov vyznačte rohy oplotenia a jeho
začiatok a koniec. Špagátom spojte kolíky pozdĺž oplotenia.
Pozdĺž vyznačenej línie špagátu
vyrovnajte zem a vyznačte miesto na stĺpiky.
Vzidalenosti medzi stĺpikmi musia byť 2,5 až 3 m. Napínacie stĺpiky s
podperami musia byť osadené na začiatku a na konci oplotenia a každých
25 až 30 bm v priamom smere a tiež pri každej zmene smeru oplotenia
(napr. v rohoch).
Vykopte diery s priemerom 30 cm a hĺbkou 80 cm (pokiať pôda nie je kamenistá, je možné tento úkon urobiť ručným vrtákom).
Do diery vložte prvý stĺpik a zalejte dieru. Prekontrolujte presnú polohu stĺpika pomocou vodováhy, následne dobre urovnajte betón a nechajte stuhnúť.
Každý počiatočný stĺpik musíte vybaviť podporným stĺpikom. Najprv voľne namontujte oporu na napínacom stĺpiku (vo výške 2/3 stĺpika od úrovne terénu, pre vzperu, je potrebné vyvŕtať v stĺpiku dieru o priemere 8mm) a v mieste, kde sa stretá so zemou, vyhĺbte ďalšiu dieru. Následne zalejte betónom, upevnite oporu a priskrutkujte ju k stĺpiku pomocou hákovej skrutky (dodávaná so stĺpikom).
Rovnaký postup zopakujte pri montáži posledného stĺpika v danom smere oplotenia a stredových napínacích stĺpikov.
Pomocou špagátu určite presnú polohu a výšky všetkých stredových stĺpikov. Vyhĺbte diery a zabetónujte stredovné stĺpiky podľa vyššie uvedených pokynov. Až po zabetónovaní všetkých stĺpikov a podpier a vyzretí betónu je možné zahájiť ďalšie práce.